Navigácia
Kontakt na nás

ELSON s.r.o
Družstevná 5
831 04 Bratislava
Slovenská republika
tel.: +421(2)55562043
mob.:+421(948)040667
e-mail: info@elson.sk

nájdite si nás na mape

Otváracie hodiny
Untitled Document
pondelok - piatok
14:00 - 17:00
Hľadanie
Vyhľadať text

Informace

Informácie o našej firme

Pár riadkov o vzniku a činnosti našej firmy od jej založenia...

info.gif
Teší nás Váš záujem dozvedieť sa viac o firme ELSON a preto Vám ponúkam nasledujúcich pár informácií, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Po dlhoročných skúsenostiach v oblasti servisu elektroniky v Československej televízii od roku 1996 sa majiteľ firmy rozhodol ísť svojou cestou a v roku 1991 v januári odišiel zo svojho pracoviska servisu záznamovej techniky v Mlynskej doline, aby si založil svoju vlastnú firmu, v ktorej by mohol zúročiť svoje predchádzajúce skúsenosti. Rozhodovanie bolo veľmi ťažké, veď pracoval v dobrom kolektíve skoro 25 rokov, až napokon zvíťazila túžba byť samostatným, stáť na vlastných nohách a byť zodpovedným za svoje úspechy a neúspechy.

Meno ELSON vzniklo spojením skratiek ELektronik Servis ONdreička v jedno slovo. Začiatky boli ťažké, ale ani dnešok nie je o nič ľahší. Miesto na prácu bolo v tých časoch len veľmi ťažko získať. Rozhodol sa preto pre rekonštrukciu suterénnych priestorov, ktoré si na vlastné náklady a s pomocou svojej rodiny vybudoval. „Vďaka“ reštitučným zákonom musel tento priestor opustiť ani si ho nestihol neužiť. Dnes neľutuje že bol nútený opustiť suterén a musel sa poobzerať po inom, lepšom priestore.

Rajecká ulica na Dolných honoch, ktorú získal za pomoci bývalého kolegu Milana K., mala veľkú predsieň s pingpongovým stolom pre relax. Dielňa mala 13m2 a sídlili sme spolu s projekčnou kanceláriou vedno. Koordinačný čas na prijímanie zákazníkov bol od 17:00-19:00. Podpísaním zmlúv s Avexom o záručnom a pozáručnom servise, ako aj všeobecný nárast práce, nútil majiteľa prijať pomocníkov pre servisnú prácu. Bývalý kolega Rudo Pír mu začal vypomáhať, ale jeho cestovanie zo Stupavy na opačný koniec Bratislavy bolo pre neho veľmi náročné a tak sa zmluvne spojil s Ing. Štefanom Šimekom, ktorý začal s firmou spolupracovať a spolupracuje až do dnes.

V roku 1992 započala významná spolupráca s dobre zabehnutým obchodom TIM elektronik, ktorého majiteľom bol pán Tibor Szalay. Mali spolu výbornú spoluprácu na poli servisu, aj obchodu. V tom čase starší syn majiteľa, Martin Ondreička. navštevoval stredné odborné učilište s maturitou a škola mu umožnila, aby mohol vykonávať odbornú prax u otca vo firme ELSON.

Firma sa musela rozrásť a hľadať ďalšie priestory na svoju prácu. Vďaka pochopeniu časti nájomníkov na Sibírskej ulici sa podarilo stavebnej firme prerobiť priestor so zvláštnym vchodom z ulice. Zároveň pán S. umožnil používať jeho priestor na Pionierskej ulici, ktorý bol veliký, ale sa nedal v zime vykúriť. Tu ho aj vykradli a vznikla škoda za 250.000,- Sk. Policajti na Dolných Honoch, z rozhodnutia miestneho zastúpenia, získali priestory na Rajeckej a tak ELSON skončil svoju činnosť v tejto mestskej časti.

Keď už situácia s priestormi bola veľmi komplikovaná pomohol pán Ing. Ľ. Dorňák a firma získala priestranné priestory na Plynárenskej ulici v samostatnom objekte so stráženým parkoviskom, balkónom... Do trvalého pracovného pomeru boli prijatí noví pracovníci Peter Sajko a na funkciu vedúceho servisu syn Martin Ondreička. Významnou mierou na rozvoj firmy sa už vtedy zapájal aj mladší syn Michal Ondreička, študent na bilingválnej obchodnej akadémii. Firma už vtedy s veľmi dobrým menom, minimálnymi reklamáciami dostala zákazky od štátnych inštitúcií a firiem z celého Slovenska. Cirkevné stredné odborné učilište J. P .Frassatiho prejavilo záujem o trvalú spoluprácu pri odbornej praktickej výchove pre svojich žiakov v maturitnom ročníku a tak sa v ELSONe pravidelne objavujú každý rok mladí maturanti. Do trvalého pracovného pomeru bol prijatý nový člen Martin Slobodník, absolvent elektrotechnického učilišťa na Teplickej ulici.

Podpísaním zmluvy pre výkon servisu s pôsobnosťou pre celý západoslovenský kraj so zahraničným talianskym partnerom pre opravy bielej techniky od DeLonghi začala ich trvalejšia spolupráca aj s firmou Marine servis, majiteľom ktorej je výborný človek pán Kazo Ševčík, s ktorým sporadicky spolupracovali už v minulosti pri väčších prácach ako rozvody sat. signálu na Kupeckého č.2 a č.4, satelitné a káblové rozvody v Martine, Francúzsky konzulát na Palisádach, atď. Vedeli zabezpečiť opravy takmer všetkých výrobkov spotrebnej elektroniky, aj od neznámych výrobcov.

Tento raz divá privatizácia a záujem z „vyšších„ miest o Plynárenskú ulicu ich postavil pred ďalší problém, hľadať nové priestory na prácu. Sibírska sa musela utlmiť, pracovník, ktorý tam dostal možnosť zarábať si na chleba, začal kradnúť a po jeho odhalení dostal okamžitú výpoveď. Tento priestor si prebudovali na štúdio pre výrobu a úpravu reklamných šotov a zostrihy z prinesených materiálov na spracovanie. Kde túto časť firmy úspešne viedol mladší syn Michal.

Vďaka pomoci pani riaditeľky Ing. Márii Tvrdej z Bytofondu Bratislava III. sa podarilo získať ELSONu priestor na dobrom mieste s výkladom a s perspektívou dlhodobého nájmu na Družstevnej ulici č.5, kde firma sídli až doposiaľ.

V priestoroch firmy na Družstevnej ulici zabezpečujú opravy spotrebnej elektroniky všetkých druhov a značiek a zmluvne vykonávajú špecializovaný záručný a pozáručný servis renomovaných značiek hlavne SHARP, JVC a dynamicky sa rozvíjajúcej firmy EVELUX so širokým sortimentom lacných a pritom kvalitných televízorov so zárukou až 3 roky.

Problémy s dodávkami náhradných dielov sa občas vyskytujú najmä u starších a menej známych modelov či už audio alebo video.

Pavol Ondreička


| Autor: Martin Ondreička | Vydáno dne 07. 03. 2004 | 12897 přečtení | Počet komentářů: 553 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Aktuálne
17.11.2013: www
toto je naša dočasná stánka, na novej sa pracuje, prosím kontaktujte nás emailom či telefonicky, ďakujeme

29.05.2008: update
po dlhšom čase znovu spúšťame stránku a uploadujeme nové informácie, za pochopenie ďakujeme

26.07.2004: SENCOR
Predstavujeme novú značku klimatizačných jednotiek v našej ponuke. SENCOR
Anketa
páči sa Vám nový vzhľad našich stránok?

Je to super! (5387 hl.)
 
Zaujímavá zmena. (2354 hl.)
 
Hmmm, nič, moc. (2179 hl.)
 
Je to hrôza! (2326 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12246

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server